Promítání písní. Straw Lumen umožňuje promítání slov písní na druhém monitoru. Lze nastavit obrázek pozadí, barvu a písmo textů, ohraničení apod.

PowerPoint prezentace. Kromě písní z databáze lze z programu promítat i libovolné prezentace PowerPoint (aplikace PowerPoint musí být na počítači nainstalována). Snímky lze přepínat manuálně, prezentace se dá ale i přepnout do automatického módu, kdy se využívá časování přechodů snímků z prezentace.

Biblické verše. Aplikace obsahuje databázi Biblí v několika různých překladech a další lze stáhnout z internetu. Verše lze promítat stejným způsobem jako písně, powerpointové prezentace atp.

Obrázky a videa. Lumen má integrovaný přehrávač videí. Dále lze také promítat obrázky, a to manuálně nebo s nastavitelným intervalem procházení.

Webové stránky. Na promítanou obrazovku můžete také načíst webovou stránku. V programu je zabudovaný plnohodnotný webový prohlížeč s Javascriptem, takže stránka je plně interaktivní. Pokud umíte psát v HTML/JS, můžete promítat naprosto cokoli.

OpenSong import/export. Aplikace umí importovat i exportovat z/do formátu OpenSong.

Editor písni. Lumen obsahuje jednoduchý, ale nápomocný editor písní s akordy. Akordy se oproti formátu OpenSong nezapisují na samostatný řádek, ale vkládají se přímo do textu na to místo, kde má být akord zahrán. Název akordu se zapisuje mezi [hranaté závorky] (Ctrl+Alt+F, Ctrl+Alt+G).

Transpozice akordů. V editoru písní lze jedním kliknutím transponovat akordy.

Kopírování akordů mezi slokami. Editor umí vzít akordy z jedné sloky a zkopírovat je na správná místa v jiné sloce. Pozici akordů určuje podle počtu slabik před akordem od začátku řádku. Případné korekce, kdy verše obsahují rozdílné počty slabik, lze provést jednoduše díky funkci, která umožňuje posouvat akordy v textu po slabikách.

Vytváření zpěvníků. Aplikace umožňuje vytvoření zpěvníku PDF ze zvolených písní. Formu zpěvníku lze v mnohém přizpůsobit, aby se dal uplatnit v různých situacích.

Program je možné zdarma stáhnout zde. 
Sledujte aktuality na naší facebookové stránce. Diskutujte o programu ve facebookové skupině. 

Média

Pracoovní plocha pro promítání Editor písní Dialog pro vytvoření zpěvníku a náhled vyvořeného zpěvníku Dialog pro správu stylů Obrazovka projektoru